Historia polskiego fanzinu – Artur Nowakowski

Artur Nowakowski, historyk książki, autor m.in. Fanzin SF. Artyści wydawcy fandom, wystąpi na festiwalu z wykładem o polskich fanzinach. Pokaże unikatowe pozycje, opowie jak fanziny drukowano, jak powstawały. Autor opracowuje obecnie dzieje polkich klubówek. Wydaje nam się, że trudno o większego fachowca do wypowiadania się w sprawach wydawnictw klubowych z lat 80. i 90.

Dwa miesiące do festiwalu

Tak, tak, do jubileuszu zostały już tylko dwa miesiące. Musimy wam powiedzieć, że jesteśmy mocno zaawansowani w przygotowaniach. Już od maja będziecie mogli obserwować nowe wpisy programowe praktycznie codziennie. Co mamy już wykonane?

1. goście potwierdzeni – lista zamknięta
2. obłożenie ośrodka pełne. Został dom mazurski nad wodą, standard najniższy, którego wcześniej nie uwzględnialiśmy w miejscówkach – pokoje 3-4 osobowe, z łazienkami na korytarzach – jak kiedyś w akademikach. Cena 40 zł.
3. Znaczki gotowe
4. program godzinowy układany
5. antologia festiwalowa się robi – zostały dwa tyg. na nasyłanie tekstów
6. zestaw kart festiwalowych – w projektowaniu – zapowiada się wspaniale, wkrótce szczegóły
7. oprawa muzyczna dograna – będą dwa koncerty
8. wieczór wspomnień – w przygotowaniu, widać finisz
9. koszulki festiwalowe przygotowane
10. program filmowy gotowy
11. konkursy w przygotowaniu

Feliks W. Kres gościem festiwalu

Mamy potwierdzenie uczestnictwa od kolejnego gościa – Feliks W. Kres zapowiedział przyjazd na jubileuszowy festiwal. Kres, chociaż od dawna nie pisze nowych opowieści, wręcz ogłosił zerwanie z pisarstwem kilka lat temu, wciąż jest jednym z ulubionych pisarzy fantasy w naszym kraju. Bardzo rzadko bywa też gościem konwentów – tym bardziej więc warto nasz festiwal odwiedzić, by móc się spotkać z autorem Szereru.

dav

Robert Letkiewicz z koncertem nad jeziorem

Na festiwalu nigdy nie brakowało muzyki. W tym roku będą przynajmniej dwa koncerty. Robert Letkiewicz, muzyk i kompozytor, kilkukrotnie grał na zamku nidzickim. Tym razem swoją muzykę, specjalnie skomponowaną na festiwal, zaprezentuje w pięknych okolicznościach przyrody. Jej dźwięki poniesie w dal jezioro Pluszne.

Miejsca w hotelu

Chcielibyśmy ogłosić, że miejsca w hotelu w ośrodku Kormoran są już wszystkie zajęte.

Pozostały nadal miejsca w dwóch z sześciu Pawilonów. To też pokoje 2-osobowe z łazienkami. Miejsca ubywają naprawdę szybko…