Feliks W. Kres gościem festiwalu

Mamy potwierdzenie uczestnictwa od kolejnego gościa – Feliks W. Kres zapowiedział przyjazd na jubileuszowy festiwal. Kres, chociaż od dawna nie pisze nowych opowieści, wręcz ogłosił zerwanie z pisarstwem kilka lat temu, wciąż jest jednym z ulubionych pisarzy fantasy w naszym kraju. Bardzo rzadko bywa też gościem konwentów – tym bardziej więc warto nasz festiwal odwiedzić, by móc się spotkać z autorem Szereru.

dav

Robert Letkiewicz z koncertem nad jeziorem

Na festiwalu nigdy nie brakowało muzyki. W tym roku będą przynajmniej dwa koncerty. Robert Letkiewicz, muzyk i kompozytor, kilkukrotnie grał na zamku nidzickim. Tym razem swoją muzykę, specjalnie skomponowaną na festiwal, zaprezentuje w pięknych okolicznościach przyrody. Jej dźwięki poniesie w dal jezioro Pluszne.

Rezerwacja miejsc idzie jak burza

Dokonaliśmy właśnie pierwszej przymiarki podziału bazy noclegowej na festiwalu i musimy przyznać, że… tych miejsc mocno ubyło. Cieszy nas to niezmiernie. W głównym budynku hotelowym zostało 12 miejsc. Połówka podwójnego pawilonu Opal już zajęta, pawilony Beryl i Nefryt zajęte w całości (to te najbliżej jeziora). Najbardziej oddalony pawilon, na górce – Rubin – wolny w całości. Zarezerwowaliście też kilka apartamentów w Perle.

Oby tak dalej. Za 5 miesięcy się spotykamy!!!

Goście, goście

W zakładce pojawiła się pierwsza, niepełna lista gości festiwalu, którzy potwierdzili swoje przybycie. W trakcie ostatniego ComicConu w Warszawie zaproszenie przyjął Bogusław Polch, znakomity artysta, rysownik kultowych komiksów.