Data 26. festiwalu!!!

Kolejny, 26. festiwal odbędzie się w tym samym miejscu, co jubileuszowy, czyli w Mierkach. Na zamek wrócimy dopiero w 2020 roku.

27-30 czerwca 2019 roku

Już teraz rezerwujcie sobie wolne.

A rezerwacje festiwalowe ruszą z nowym rokiem – dopiero po podpisaniu umowy z Mierkami.

FESTIWAL JUŻ JUTRO!!!

Czekamy na Was jutro, w środę 13 czerwca od godziny 9. Mamy zapewnienie, że wiele pokojów będzie gotowych do wcześniejszego zakwaterowania niż regulaminowa doba hotelowa.

Księgarnia gotowa, banery rozwieszone, kino ustawione. DO ZOBACZENIA!!!

Do festiwalu 2 DNI – nasze jubileuszowe gadżety

Jubileusz nie może się obyć bez pamiątek. Mam nadzieję, że się nie zawiedziecie. Przygotowaliśmy koszulki – były na nie zapisy, ale pewny zapas mamy. Są niespodzianki dla weteranów. Jest bardzo przydatny gadżet – otwieracz do butelek z magnesem. Jest jubileuszowa antologia. Są fandomowe karty do gry.

Może jesteśmy nieobiektywni, ale wydaje nam się, że… na bogato. I oryginalnie.

Do festiwalu 3 DNI – gry planszowe

Zespół uczestników, z Beatą, Robertem, Witkiem i Piotrem na czele, od paru lat przygotowuje relaksowy punkt programu – możliwość pogrania w tak popularne ostatnio planszowe gry fantastyczne. Będzie na granie wyznaczony termin, zapewniamy gry, stoliki – w sali widokowej lub na tarasie z widokiem na piękne jezioro Pluszne i zapraszamy!

Beata przysłała skrócona listę gier, które będą na miejscu udostępniane: Labirynt, Wilkołaki, Monopol, Osadnicy z Catanu, Szyeryf, Domek, Talizman, Word of Tangs, Carcassone, Swing, Neuroshima Hex, Kosmiczne Spotkania, Red7 (karcianka), Wsiąść do pociągu – Europa, Tornado i inne.

Do festiwalu 4 DNI – nowości książkowe

Co roku przygotowujemy nowości książkowe, specjalnie na festiwal. Tak jest i w tym roku – finiszujemy z kilkoma książkami, jeszcze ciepłe egzemplarze będą schodziły z maszyn w przeddzień imprezy. Pojawią się dwie kolejne książki Marka Oramusa: Trzeci najazd Marsjan i Święto śmiechu. Będą długo oczekiwane przez czytelników Sotnie łysego Iwanki, Romana Danaka. Na przyjazd Mirosława Jabłońskiego mamy trzy  jego powieści, klasyczne SF: Schron, Kryptonim „Psima” i Nieśmiertelny z Oxa. Spotkanie z Krzysztofem Kochańskim będzie okazją do zdobycia autografu na egz. Europy po deszczu. Nowością jest książka Wojtka Sedeńki Pejzaż z gwiazdami. Antologia festiwalowa – Kroki w nieznane rakietowej krowy została tak złożona, by móc zdobyć autograf autorów opowiadań.

Będą inne nowości Solaris: Marsjański przybój Dymitra Bilenkina, Huśtawka Pustelnika Wiktora Kołupajewa, Powrót z Trapezuntu Kira Bułyczowa. Będą nowości Maga (Bradbury), Fabryki Słów (Komuda, Kloos), Zyska i S-ki (Brennan, Bradley, Cichowlas), SQN (antologia Inne światy, Ćwiek), Rebisu (Staveley).  Będą nowości Bibliotekarium – Kadyna, Meszko, Cichoń.

Samo stoisko, umiejscowione na pierwszym piętrze budynku głównego zaproponuje wam 1500 tytułów.