Do festiwalu 11 dni – Potęga Obrazu

Współpraca z firmą Wacom, dzięki której w zeszłym roku zaopatrzyliśmy zamek nidzicki w graficzne tablety, dalej trwa i wygląda na to, że nie tylko w tym, ale i w przyszłym roku będziemy się cieszyli jej efektami.

W tym roku Wacom zaprosił na zamek Potęgę Obrazu – kilku grafików konceptualnych. Opowiedzą o swojej pracy, ale nie tylko.

Tytuł wykładu multimedialnego – Sen wojownika, czyli o projektowaniu postaci bohaterów na potrzeby gier.  Opowiedzą o tym czym jest Concept Art. Zaprezentują różne typy bohaterów występujących w grach i literaturze. Pokażą jak zabrać się za projektowanie bohatera, opowiedzą o najczęściej popełnianych błędach w tym procesie. Wspólnie z publicznością zaprojektują postać, którą później narysuje ilustratorka. Będzie dużo zabawy i fajnego wymyślactwa.

Oprócz tego, jeden lub dwóch grafików przez cały czas trwania festiwalu będzie rysował festiwalowych uczestników i gości, aby następnie dorobić futurystyczne tło. Te prace będzie można na miejscu wydrukować.

Planujemy w przyszłym roku, na podstawie ilustracji, które powstaną – a będzie to jubileuszowy festiwal – przygotować talię kart do gry.

Więc jeśli graficy poproszą was o pozowanie – nie odmawiajcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *