Do festiwalu 33 DNI – Krzysztof Kochański

Krzysztof Kochański urodzony w 1958 roku w Szubinie polski autor science fiction i fantasy. W 1982 ukończył WSI w Koszalinie. Od 1985 zajmuje się zawodowo komputerami i informatyką. Mieszka i tworzy w Słupsku.

Zadebiutował w 1979 roku opowiadaniem „Nie oszukasz czasu” w „Na przełaj”. Zamieszczone w „Fantastyce” opowiadanie „Zabójca czarownic” uzyskało wyróżnienie redakcji w roku 1984. W tym samym roku Kochański otrzymał również nagrodę „Młodego Technika” za najlepsze opowiadanie SF publikowane w prasie ogólnopolskiej. Za opowiadanie „Alchemia” otrzymał 2 miejsce w II ogólnopolskim konkursie literackim na opowiadanie o tematyce współczesnej 2003.

Opowiadanie „Interesy nie idą dobrze” uzyskało nagrodę czytelników „Nowej Fantastyki” za najlepsze polskie opowiadanie opublikowane w tym piśmie w roku 2005 oraz nagrodę SFINKS 2006. Opowiadanie „Z popiołów” uzyskało nagrodę czytelników „Nowej Fantastyki” za najlepsze polskie opowiadanie opublikowane w tym piśmie w roku 2009.

Okazja do spotkania jest dwojaka. Autor pokaże uczestnikom festiwalu animacje i filmiki na podstawie swojej twórczości, a jednocześnie będzie okazja do podyskutowania na temat zbioru Europa po deszczu, jaki ukazał się nakładem Solaris. Jest to zbiór przekrojowy, prezentujący najlepsze dokonania pisarza.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *