Do festiwalu 27 DNI – Jarosław Grzędowicz

Jarosław Jeremiasz Grzędowicz (ur. 3 maja 1965 we Wrocławiu) – polski pisarz fantastyki. Debiutował w roku 1982 r. opowiadaniem „Azyl dla starych pilotów”, zamieszczonym w tygodniku „Odgłosy”. W tym samym roku w tym samym periodyku zamieścił utwór „Twierdza Trzech Studni”.

W 1990 razem z Rafałem A. Ziemkiewiczem, Andrzejem Łaskim, Krzysztofem Sokołowskim i Dariuszem Zientalakiem założył magazyn literacki Fenix. Od roku 1993 aż do ostatniego numeru czasopisma w 2001 był jego redaktorem naczelnym. Obecnie jest dziennikarzem w „Gazecie Polskiej” oraz zajmuje się tłumaczeniem komiksów. Jego opowiadania publikowane były w „Nowej Fantastyce”, „Feniksie”, oraz wielu antologiach science fiction.

Opublikowane w 1999 roku w Internecie opowiadanie „Klub absolutnej karty kredytowej” (zamieszczone później w Księdze Jesiennych Demonów) otrzymało nominację do Nagrody Elektrybałta, a po publikacji w Wizjach alternatywnych 2002 także nominację do Nagrody Sfinksa.

W roku 2003 ukazał się zbiór jego opowiadań grozy Księga jesiennych demonów, w 2005 pierwszy tom powieści Pan Lodowego Ogrodu (Fabryka Słów) (tom drugi w 2007 roku, a trzeci w 2009), a w 2006 powieść Popiół i kurz, opowieść ze świata Pomiędzy (Fabryka Słów), która jest kontynuacją opowiadania „Obol dla Lilith”.

Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Temat wystąpienia – Jak wygonić demona – rzecz o egzorcyzmach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *