Program XXV Festiwalu

Wstępny plan godzinowy, pełny będzie znany ok. 20 maja.

 

ŚRODA 13 czerwca 2018

sala LEŚNA
10.00 – 24.00 przegląd filmowy

KSIĘGARNIA
14.00 – 17.00
POMOST
19.00 – wieczór anegdot fandomowych
20.00 – ognisko
DOM MAZURSKI
17.00 – konkurs filmowy

CZWARTEK 14 czerwca 2018

sala LEŚNA
10.00 – 16.00 – przegląd filmowy
16.30 – uroczyste otwarcie
17.00 – 2.00 – przegląd filmowy
sala AUTORSKA
14.00 – Jarosław GRZĘDOWICZ  – Jak wygonić demona – rzecz o egzorcyzmach
15.00 – Maja Lidia KOSSAKOWSKA – Za siedmioma górami, za siedmioma morzami, czyli jak sobie wyobrażano w starożytności i średniowieczu egzotyczne zwierzęta, krainy oraz ich mieszkańców
17.00 – Jacek INGLOT – Co po człowieku. Posthumanizm w fantastyce
18.00 – Maria SADŁOCHA – Gabriela Górska i Julia Nidecka – fantastki między fantastami.
KSIĘGARNIA
10.00 – 14.00
16.00 – 18.00  o 17 poleca książki Wojtek Sedeńko
POMOST
DOM MAZURSKI
19.00 – Wieczór wspomnień – 25 lat festiwali. Będzie do śmiechu, będzie nostalgicznie, będzie wesoło… Toastmaster – Wojtek Sedeńko

PIĄTEK 15 czerwca 2018

sala LEŚNA
10.00 – 24.00 przegląd filmowy
sala AUTORSKA
10.00 – Krzysztof KOCHAŃSKI – animacje i filmy do twórczości Krzysztofa Kochańskiego, promocja Europy po deszczu
11.00 – Mirosław Piotr JABŁOŃSKI – Finnegan’s Wake” Joyce’a – tłumaczyć, czy nie tłumaczyć, to jest pytanie
12.00 – Wojtek SEDEŃKO  (zbiórka POMOST) – spotkanie z autorem Pejzaży z gwiazdami, będzie o pisarzach, festiwalach i nie tylko
13.00 – Bogusław POLCH – spotkanie z rysownikiem kultowych komiksów
14.00 – Andrzej PILIPIUK – Lądy nieistniejące i inne przygody z kartografią
15.00 – Elżbieta ŻUKOWSKA (zbiórka POMOST) – Cambellowskie archetypy w literaturze i filmie
16.00 – Cezary ZBIERZCHOWSKI – spotkanie autorskie
17.00 – Artur NOWAKOWSKI – Polskie fanziny, przeszłość i teraźniejszość
KSIĘGARNIA
10.00 – 14.00
16.00 – 18.00  od 16 poleca książki Marek Oramus
POMOST
17.00 – konkurs literacko – filmowy
24.00 – Obserwator Niebios – pokaz astronomiczny, prowadzi Leszek Błaszkiewicz
DOM MAZURSKI lub NAMIOTY na plaży
19.30 Biesiada Warmińska. Koncert zespołu Sweet Flame
22.00 – koncert

SOBOTA 16 czerwca 2018

sala LEŚNA
10.00 – 24.00 – przegląd filmowy
sala AUTORSKA
11.00 – Lech JĘCZMYK – Nowe Średniowiecze – kolejna okazja do spotkania z legendarnym redaktorem i oratorem
12.00 – Maciej PAROWSKI – Słownik moich autorów – o kontaktach i spotkaniach z polskimi autorami fantastyki
13.00 – Wiktor ŻWIKIEWICZ – Gderanie pradziadka z ABW na temat: od Wellsa do… dupy Maryni.
14.00 – Marcin PRZYBYŁEK – Filozofia w fantastyce
15.00 – Dominika ORAMUS – Wielcy fizycy jako bohaterowie kultury popularnej
16.00 – Marek ORAMUS – Błogosławione piekłowędrowanie Stephena Hawkinga
17.00 – Marcin PODLEWSKI (zbiórka POMOST) – Kosmiczni żeglarze – o napędach statków kosmicznych

KSIĘGARNIA
10.00 – 14.00
16.00 – 18.00
POMOST
17.00 – konkurs literacki
DOM MAZURSKI lub POMOST
21.00 – koncert muzyki Roberta LETKIEWICZA

NIEDZIELA 17 czerwca 2018

sala LEŚNA
10.00 – 22.00 – przegląd filmowy
sala AUTORSKA
10.00 – Marek BARANIECKI – Czy ruchy okultystyczne w Europie miały znaczący wpływ na politykę XX wieku?
11.00 – Bibliotekarium – Marek ŻELKOWSKI przedstawia swoich autorów: Tadeusza MESZKO, Bruno KADYNĘ i Przemysława R. CICHONIA
12.00 – Istvan VIZVARY – spotkanie z autorem powieści „Vivo” poprowadzi Aleksander Kusz
13.00 – Leszek BŁASZKIEWICZ – Nauka, naukowe manowce i pseudonauka
KSIĘGARNIA
10.00 – 13.00
POMOST
16.00 – zbiórka uczestników Poligonu V2

POLIGON V2    – 17/19 czerwca 2018

program odpoczynkowy, a w nim:

spływ kajakowy rzeką Marózką i jeziorem Pluszne i Poplusz

wizyta w Złotym Strugu w Pluskach – rajd przez jezioro Pluszne, powrót lasami

filmy

konkursy i zabawy